Podmenu podstrony

Branża kolejowa

Jesteśmy jedną z czołowych firm, której elementy do nawierzchni kolejowych i tramwajowych mają zastosowanie w wielu systemach mocowań szyn.

Sprawdź oferowane wyroby przez AK Spółka z o. o.

Elektroizolacyjne wkładki dociskowe

Są stosowane w przytwierdzeniu sprężystym typu SB i służą do przenoszenia nacisku łapki sprężystej na stopkę szyny, zapewnienia właściwego położenia szyny względem kotwy oraz izolacji elektrycznej między szyną a łapkami sprężystymi i kotwami. Wkładka Wfp 14 jest stosowana przy systemach typu Skl.

Wkładka WKW 60

Wkładka WKW 49

Wkładka WFP 14

Przekładki podszynowe PKW 60 i PKW 49

Przekładki podszynowe typu PKW w bezpośrednich systemach przytwierdzeń szyn do podkładów betonowych (np. SB), służą do zapewnienia izolacji elektrycznej pomiędzy stopką szyny i podkładem.

Przekładka PKW 60

Przekładka PKW 49

Przekładki podszynowe płaskie B60, D60, B49, D49

Przekładka podszynowa do przytwierdzenia klasycznego „K” do podkładów drewnianych i betonowych.

Przekładki podszynowe płaskie stosuje się jako przekładki podszynowe w pośrednich systemach przytwierdzeń szyn do podkładów drewnianych i betonowych (np. typu K) oraz w rozjazdach (przytwierdzenia typu K i Skl) dla zapewnienia izolacji elektrycznej pomiędzy stopką szyny i podkładem lub podrozjazdnicą oraz do zmniejszenia dynamicznych oddziaływań przekazywanych przez tabor, poprzez szyny lub stalowe podkładki żebrowe na podkłady lub podrozjazdnice.

Przekładka B60

Przekładka D60

Przekładka podszynowa typu R

Przekładka podszynowa typu R do przytwierdzenia klasycznego.

Przekładki podszynowe płaskie stosuje się jako przekładki podszynowe w pośrednich systemach przytwierdzeń szyn do podkładów drewnianych i betonowych (np. typu K), w rozjazdach (przytwierdzenia typu K i Skl) dla zapewnienia izolacji elektrycznej pomiędzy stopką szyny i podkładem lub podrozjazdnicą oraz do zmniejszenia dynamicznych oddziaływań przekazywanych przez tabor, poprzez szyny lub stalowe podkładki żebrowe na podkłady lub podrozjazdnice.

Przekładka podszynowa typu R

Przekładki podpodkładkowe do rozjazdów

Przekładki zarówno płaskie jak i kształtowe typu PKW służą też jako przekładki podszynowe i podpodkładkowe w rozjazdach na podrozjazdnicach drewnianych i betonowych.

Przekładka PKW

System mocowania szynSB4 VK

Interoperacyjny, zgodny z wymaganiami Uni Europejskiej, elastyczny, bezśrubowy, bezutrzymaniowy system mocowania szyn do podkładów betonowych dla nawierzchni podsypkowej. W skład systemu wchodzą produkowane przez naszą firmę przekładki typu PKV oraz wkładki izolacyjne typu WKW.

PKV 6094

Wkładka WKW 60

Wkładka WKW 49